Evinizin Güzel Kokması İçin Yapması Gerekenler Nelerdir?

Yaşam alanlarında büyük öneme sahip olan hususlardan biride hiç tartışmasız mekânın güzel kokmasıdır. Bir ev ne kadar temiz olursa olsun kötü koktuğu halde yapılan temizliğin hiçbir önemi kalmaz. Evin güzel kokmasını sağlamak için sağlık açısından zararlı olduğundan şüphelenilen spreyler ya da kokulu mumlar yeterli değildir. Bu yöntemler kötü kokuları gidermediği gibi sadece bu kokuları maskelemeye yeterlidir.

Kötü Kokunun Kaynağını Tespit Edin

Evdeki kötü kokulardan kurtulmak için atmanız gereken ilk adım hiç tartışmasız kötü kokunun kaynağını tespit etmektir. Kaynağını tespit ettiğiniz her türlü kötü kokudan kurtulmanız mümkündür. Bunun için ilk olarak mutfağınızı kontrol ederek işe başlayın. Buzdolabınızda ya da mutfağınızda yer alan yiyecek kutularınızda bozulan gıda olup olmadığını kontrol edin. Özellikle de soğan ve patates gibi bozulan gıdalar çok ağır ve kötü kokuların yayılmasına neden olur. Çöpünüz mutfağın içerisinde yer alıyorsa mutlaka kötü sızdırmayacak kalitede olan bir çöp kutusu kullanmaya özen gösterin.

Eşyalarınızı ve Halılarınızı Düzenli Bakımdan Geçirin

Özellikle de perdeler evdeki sigara ve yemek kokusu gibi kötü kokuları üzerlerinde toplarlar. Yine aynı şekilde halılar ve mobilyalarda kötü kokuları üzerlerine çektikleri için perdelerle beraber bu eşyaların düzenli olarak temizlenmeleri çok önemlidir. Bu sayede kötü koku evinizden uzaklaştırılacaktır. Buna ek olarak banyolarda kötü kokuların oluşmasına neden olabileceği gibi giderler ve lavabolar mutlaka temiz tutulmalı yine düzenli olarak temiz kalmaları sağlanmalıdır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz