Hem ilkbahar hemde yaz sezonu tamamen düğün zamanı olarak akıllarda yer ediniyor. Yeni evlenecek çiftler ise havaların ısınmasıyla beraber kollarını sıvamaya başladı.

Bu süreç içerisinde en önemli adım ise ev bulma sıkıntısı oluyor. Herkesin ihtiyacı olduğu gibi yeni evlenenlerin de ilk ihtiyacı ev oluyor.

Evlendiğinizde yapılmış olan masraflar birçok defa sizleri sıkıntıya sokabiliyor. Peki evlenecek çiftler ev alacakları zaman yada kiralama sırasında nelere dikkat etmesi gerekiyor? Bugün sizler için ev konusunda dikkat etmeniz gerekenleri açıklayacağız.

Ev seçiminde bunlara dikkat edin!

  • Gerçekten ne şekilde bir evde mutlu olabilirsiniz? İlk bu konuda eşinizle ortak bir konuşma sağlayın.
  • Daha sonra ise bütçe belirleme sorasında sonraki masrafları da düşünmeyi unutmayın. Emlak vergisi, tapu masrafları felan bunları not edin.
  • Eğer evlenmeden önce ev almaya karar verirseniz, iş ve ulaşım konusunu mutlaka düşünün.
  • Araştırdığınız evlerde kullanılmış olan inşaat malzemesini araştırın. Sağlamlığa önem verin.
  • Hayalinizde yatan evi bulduktan sonra mutlaka detaylı kontrolleri sağlayın.
  • Eğer sizlerde ikinci el kullanılmış bir ev satın almayı düşünüyorsanız, mutlaka bina yaşı ve deprem raporunu kontrol edin.
  • Evin tam metrekaresi ve brüt metrekaresini incelemenizi tavsiye ederiz.

Bu adımlardan sonra daha sonra sıkıntı yaşamayacağınızı garanti edebiliriz. Bunlar önemli ve gerekli maddeler olup, sizler için derleme kararı aldık.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz