Gayrimenkulde Gereksiz Donatı Alanlarına Son!

Gayrimenkul alıcılarının ihtiyaçlarına yönelik konut tercih etmeleri, gayrimenkulde gereksiz donatı alanlarının projelerden çıkmasına sebep oluyor.

Konut Alıcıları Sosyal Donatıdan Vazgeçti

İnşaat sektöründe uzun yıllardır hizmet vermekte olan Bekaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, birkaç yıl önce trend haline gelen konutta sosyal donatı akımının, günümüzde işlevini yitirdiğini ve konut alıcılarının bu trendden vazgeçtiğini belirtti. Gereksiz donatıların yüksek maliyete sebep olduğunu belirterek şu açıklamaları yaptı;

“Şu an Ankara’nın en nezih semti olan ve sıfır noktası kabul edilen Çiğdem’e inşa edeceğimiz Bekaş Başkent konutlarını önümüzdeki yılların trendine uygun olarak planlıyoruz. Bu trend konutta kalite çıtasını artırırken her santimetrekaresini değerli konuma getiriyor ve gereksiz ayrıntılardan uzaklaştırıyor. Örneğin yüzme havuzu; Ankara’da açık havuzlar en fazla birkaç ay, kapalı havuzlar ise genellikle site sakinlerinin en fazla yüzde 5’i tarafından kullanılıyor, ama aidat maliyetini ciddi oranda yükseltiyor. Konut alacak kişiler dinlenme odası, müzik odası, havuz gibi maliyet artıracak unsurlar yerine yaşamı kolaylaştıracak, evinin içinde kaliteli yapı elemanları, site içinde güzel peyzaj, nezih bina girişi, yeterli ve rahat otopark istiyorlar. Bu nedenle Bekaş Başkent projemiz aidatların minimum, ama kalite en zirvede olacak şekilde planlandı. Bu planlamamız rakiplerimize karşı satış grafiğini ciddi şekilde lehimize çevirecek”

Yaşamı Kolaylaştıracak Noktalara Odaklanılıyor

Konut alıcılarının ihtiyaçlarına daha çok önem vermeleri, yaşamlarını kolaylaştıracak noktalara odaklanmaları sektörde değişikliklere yol açıyor. 2016 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dürdar’ın bu konu ile ilgili açıklaması ise şu şekilde oldu: “Öyle projeler görüyoruz ki, göleti var, ancak insanların bisikletini koyacağı bir depolama alanı bile yapmıyorlar”

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz