Eyüp-Bayrampaşa tranvay hattı için çalışmalar başladı mı? Eyüp-Bayrampaşa tranvay hattı ne zaman açılacak? Eyüp-Bayrampaşa tramvay hattı için çalışmalar başladı. Yeni tramvay hattının 2 yıl içerisinde bitmesi bekleniyor. İşte tüm detaylar…

İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) tarafınca Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’nın Raylı Sistemler Projeler Müdürlüğü’nce yapımı beklenen Eyüp-Bayrampaşa için tramvay hattı çalışmaları başlatıldı. 153 milyon 663 bin TL‘lik bir ücrete mal olacak olan hattın uzunluğu ise 3.1 km olacak. Hattın tamamlanma süresi ise 2 yıl olarak belirtildi. Eyüp-Bayrampaşa tramvay hattının Bayrampaşa Meydan‘dan başlayacağı ve Eyüp Sultan Bulvarı‘nı takip edecek. Takip Eyüp sahili boyunca Feshane’ye dek uzanıyor. Tramvay hattının 1.5 km’lik mesafesi yeraltında, kalan kısmı ise zemin üstünde olarak açıklandı.

Eyüp-Bayrampaşa Tramvayı entegre olduğu alanlar:

  • -Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı,
  • -Vezneciler – Sultangazi Metro Hattı
  • -Topkapı – Habibler Tramvay Hattı
  • -Yenikapı – Aksaray – Havalimanı LRTS Hattı,
  • -Kazlıçeşme – Söğütlüçeşme Metro Hattı

Eyüp-Bayrampaşa Raylı Sistem Hattı üzerinde 5 istasyonları şu şekilde;
1. Meydan İstasyonu (tünel), Bayrampaşa İstasyonu (aç kapa), Demirkapı İstasyonu (yarma), Eyüp İstasyonu (hemzemin), Feshane İstasyonu (hemzemin)

Tam olarak 5 duraktan oluşan Eyüp-Bayrampaşa Tramvay hattının bir turu 23 dakika kadar sürecek. İnşaatın veya projenin tamamlanma süresi ise 2 yıl olarak belirtildi. 2 yıl sonra halkın hizmetine açılacak olan proje şimdiden İstanbul’da yaşayan vatandaşları heyecanlandırdı. Bakalım 2 yıl içerisinde bu tramvay hattı tamamlanıp, halkın hizmetine açılacak mı?

Siz bu Tramvay hattı için ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz