Eyüpsultan Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Tüm Hızı İle Devam Ediyor

İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği bölgeler arasında yer alan Eyüpsultan’da özellikle de Alibeyköy Çırçır Mahallesinde yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları ile dikkat çekiyor. Geride bıraktığımız günlerde özel bir programa katılan Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmalarının tüm hızı ile ve büyük bir titizlikle devam ettiğini belirten Aydın çalışmaların kısa sürede tamamlanması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Aydın sosyal medya üzerinden gelen sorulara da program içerisinde cevap veren Başkan Remzi Aydın “Kentsel dönüşüm olacak yerlerimiz belli. Bir tanesi Yeşilpınar’da Pınar Camii’nin sol tarafındaki Sağlık sokak ve civarındaki yerlerimiz, ikincisi Akşemsettin Öğretmenler Blokları ve altındaki gecekondu bölgelerimiz olacak, üçüncüsü İslambey.

TOKİ yürüttü bu projeyi. Dördüncüsü Karadolap’ta Saya Yokuşu’nun sol tarafında bulunan 45 ada dediğimiz yerde olacak. Onun dışında Çırçır Cami’si ve arkasında bir kentsel dönüşüm çalışmamız oluyor” dedi. Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın “Son aşamalara geldik, İstanbul Büyükşehir Belediyemizle son mutabakatları yapıyoruz. İlk etapta bu bölgelerimizde bir kentsel dönüşüm çalışması. Bunlar kamu eliyle yapılacak olan çalışmalar. Onun dışında özel sektörün vatandaşlarımızla anlaşarak yaptığı çalışmalar hariç” diyerek kamu eli ile yapılacak olan çalışmalarla projelerin tamamlanacağı müjdesini verdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz