İstanbul’a Şiddetli Deprem Uyarısı!

 

Son zamanlarda aslında yakından ilgilenilen ve sık sık da gündeme gelen İstanbul depremi, hakkında teoriler gün geçtikçe çoğalmaya başlamış olup, geçtiğimiz günlerde yaşanan Yalova depreminin ardından deprem konusu daha da ilgi görmeye başlamıştır. Buna göre ise Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Şafak, yaptığı araştırmalardan söz ederek, aynı zaman da İstanbul’a deprem uyarısı verdi.

Seminerde İstanbul Depremi!

 

On Dokuz Mayıs Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği Topluluğu için düzenlenmiş olan Mühendislerin Gözünden Deprem konulu seminer düzenlendi. Düzenlenen seminerde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Şafak ile OMÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Azer ArastunoğluKasımzade ortak bir sunum yaparak deprem hareketleri, deprem tehlikesi ve zararları gibi konuları ele aldı.

İstanbul Deprem Beklenen Bölgelerden!

 

Yapılan seminerde depreme ait pek çok konu ele alınırken, bu konular arasında İstanbul depremi de önümüzde ki günlerde yaşanması olası olduğu ve tehlikeli bölgelerden olduğu belirtildi. Bunun nedeni olarak ise Şafak, şuan kırılmamış olan tek fay hattı Kuzey Marmara fay hattı olduğunu söyledi. Buna göre ise önümüzde ki 30 yıl içinde İstanbul’da yüzde 60 ihtimal vererek 7 şiddeti üzerinde deprem beklediklerini dile getirdi. Depremi önceden haber veren sistem olduğunu ve bunun gelişmesi gerektiği yönünde de açıklamalar geldi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz