Fabrika Yatırımına KDV İadesi Müjdesi! Ekonomik Koordinasyon Kurulu 

Ekonomik Koordinasyon Kurulu tarafından 2017 yılında uygulanacak olan yeni kararlar için açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bunlardan biri de fabrika yatırımında bulunacak olan kişilere sunulan fabrika yatırımına KDV iadesi olarak öne çıkıyor. Eski uygulamada KDV iadesi için fabrika yatırımının en az 500 milyon liralık bir yatırım yapmaları şartı bulunurken yeni uygulama ile bu tutar aşağıya çekilecek.

Büyük Yatırımlar Öncelikli Olarak Desteklenecek

Yine eski uygulamada hak edilen KDV iadesi için eskiden ödeme için 1 yıl beklenmesi gerekirken yeni uygulama ile bu bekleme süresi kaldırılacak ve KDV iadesi aynı yıl içinde gerçekleştirilecek. Bizzat Başbakan Binali Yıldırım tarafından konu hakkında çalışma yapması yönünde talimat alan Maliye Bakanı Naci Ağbal konunun muhatapları ile görüşmelere şimdiden başladı. Yeni uygulamanın büyük yatırımları kapsayacak ve stratejik önemi bulunan yatırımlara öncelik verilecek.

KDV Artık Aynı Yıl İçinde İade Edilecek 

Teşvik belgesi bulunan yatırımcıların özendirilmesini amaçlayan yeni uygulamalar için Ekonomik Koordinasyon Kurulu yatırım yapan ve yatırımı tamamlayan kişilerin KDV iadelerinin aynı yıl içinde yapılmasına olanak sağlanacak. Nakliye, inşaat taahhüt işi ve hafriyat gibi inşaat işlerini kapsayacak olan yatırımlarda yatırımı gerçekleştirecek olan kişi ya da kurum önce tahakkuk eden KDV bedelini ödeyecek, ardından da yatırımı tamamlar tamamlamaz beklemeksizin aynı yıl içinde KDV iadesini alacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz