Facebook Çalışanlarına Özel Köy

Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg, çalışanların daha ferah bir alanda yaşaması ve daha az harcama yapması adına değişik bir fikir ortaya attı. Silikon Vadisi’ndeki konut probleminin önüne geçmek için San Francisco’nun güneyine bir köy inşa edilecek.

1500 Konutluk Proje

Facebook yetkililer, Silikon Vadisi’nde yaşanan konut sıkıntılarının önüne geçebilmek adına 1500 konutluk bir projenin planlandığını ve konutların yanı sıra ofis ve dükkanların da bulunacağını belirtti. Facebook yetkililer, dev şirketlerin San Francisco’da bulunması nedeni ile yoğun bir beyin göçünün meydana geldiğini, çalışanların daha ferah içinde yaşaması ve daha az harcama yapması adına böyle bir projenin planlandığını belirtti.

Proje 2 Yıl İçinde Tamamlanacak

Facebook yönetimi 1500 konut, ofis ve dükkanların da yer alacağı projenin köy konseptinde olduğunu ve projenin 2 yıl içerisinde tamamlanmasının planlandığını açıkladı. Proje bünyesinde yapılacak olan satışlar, yalnızca Facebook çalışanlarına değil, herkese yapılacak. Evlerin yüzde 15’lik bir oranı piyasa altından fiyatlandırılacak.
Facebook’un üst düzey yöneticisi John Tenanes, Amacımız ve vizyonumuz uzun soluklu bir kamu hizmeti yapmak. Bu kadar büyük çaplı bir proje olduğu için ulaşım ve altyapı sorunlarına da dikkat çekmeyi umut ediyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz