Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu olan BDDK, tasarruf finansman şirketlerine yönelik sorulara cevap verdi. Verilen cevaplara göre faizsiz konutta cayma hakkı 14 gün olarak öğrenildi.
Tasarruf finansmanı faaliyetinde yer alacak kuruluşların en az 100 milyon lira ödenmiş bir sermayeye sahip olması birinci şart olarak belirlendi. Ayrıca bütün gerçek ve tüzel kişiler sadece yurt içinde tescil edilmiş konut, çatılı işyeri ve taşıt alımlarını finanse etmek adına tasarruf finansman şirketlerinden hizmet alma hakkına sahip.
Tasarruf finansman sözleşmelerinde finansman döneminin azami vadesine bakıldığında, konut ve çatılı işyerleri sözleşmeleri 120 ayı ve taşıt sözleşmeleri 60 aydan fazla olmayacak. Müşteriler, tasarruf finansman sözleşmesi imzalanmasını takip eden 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden vazgeçebilecek.
Müşteriler sözleşme kapsamındaki ödemelerini yerine getirmediği durumlarda şirket müşterinin finansman ödemesini öteleyebilecek veya sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecek.
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz