Badeer Zirvesi’nde Türkiye’ye 3 Milyar Dolarlık Yatırım

 

İstanbul’da yapılacak olan Badeer zirvesinin amacının farklı ülkelerden 200’e yakın yatırımcı ile Türk yatırımcılarının bir araya gelmesini sağlamak olacak. Badeer zirvesi ile birlikte 3 milyar dolarlık yatırımın Türkiye’ye yapılması konuşulacak. Ayrıca 1 milyar dolarlık yatırım fonu da hayata geçirilecek.

Hürriyet Gazetesinden Jale Özgentürk’ün haberine göre yabancı yatırımcılar ile yerli yatırımcıların bir araya getirileceği bir organizasyon yapılacak. Badeer zirvesi olarak isimlendirilen bu organizasyonda Türkiye’ye 3 milyar dolarlık yatırım ele alınacak.

Gayrimenkul yatırımlarını Türkiye’de değerlendirmek isteyen birçok yabancı yatırımcı sanayi, savunma, tarım ve teknoloji gibi alanlara yatırım yapabilecek şirketler arıyor. İstanbul’a 40’dan ülkenin yatırımcısı gelecek.

 

Dövizdeki Artış Yabancıları Cezbediyor

 

Türkiye’de ekonominin döviz artışı nedeniyle sarsıntıda olması diğer ülkelerin yatırımcılarının dikkatini çekmeye başladı. Özellikle de Türkiye’de ihracat yapan şirketlere ortaklık kurma üzerine yatırımlar dikkatlerini çekiyor. Kısaca yabancı yatırımcıların gözü üretim yapan şirketlerde diyebiliriz.

 

Yatırıcımlar Körfez Ülkelerinden

 

Türk şirketleri ile yakından ilgilenen yabancı yatırımcıların Avrupa ülkeleri, Amerika’nın da olmasının yanı sıra daha çok Irak, Suudi Arabistan, Yemen gibi körfez ülkelerinin yatırım için güvenli ülke aradıkları ve bu nedenle de Türkiye’nin yatırım için uygun bir ülke olduğunu düşünüyorlar.

Gerek kurdaki artış, gerekse yabancı yatırımcılar için teşvik aynı zamanda güvenilir ülke olmasından kaynaklı olarak Arap yatırımcılardan dev yatırımlar geliyor.

 

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz