Tarihi pek çok bölgeye ev sahipliği yapan Fatih’te gayrimenkul fiyatları satılık olan dairelerde düşüş gösterirken kiralık daire fiyatları ise yükselmeye devam ediyor. Yeditepeli İ

Fatih’te Güncel Gayrimenkul Fiyatları Ne Kadar?
Tarihi pek çok bölgeye ev sahipliği yapan Fatih’te gayrimenkul fiyatları satılık olan dairelerde düşüş gösterirken kiralık daire fiyatları ise yükselmeye devam ediyor. Yeditepeli İstanbul olarak anılan şehrin yedi tepesini de sınırları içerisinde bulunduran Fatih aynı zamanda Haliç, Eyüp ve Zeytinburnu gibi ilçelere de komşu konumda yer alıyor. İlçe 57 mahalleyi sınırları içerisine alırken Tahtakale, Sultanahmet, Aksaray ve Beyazıt bu mahalleler arasında en çok tercih edilenlerin başında yer alıyor. 
Fatih Kentsel Dönüşüm Projesi Ne Durumda?
Tarihi yapıları koruyarak kentsel dönüşümün gerçekleştiği Fatih ilçesinde bu nedenle çalışmalar biraz daha yavaş ilerliyor. Fatih Avansaray başta olmak üzere Balat ve Fener kentsel dönüşüm çalışmalarının en çok etkilendiği bölgeler arasında yer alırken aynı zamanda şu anda yıl sonuna kadar tamamlanması beklenen 6 kentsel dönüşüm projesi üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Şu anda ortalama konut fiyatlarının 100 bin lira civarında yer aldığı bölgede kentsel dönüşümün tamamlanmasının ardından bu fiyatların 400 bin liraya kadar çıkması bekleniyor. 
Fatih İlçesi Satılık ve Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?
İlçede yer alan satılık daire fiyatları incelendiğinde son dönemde fiyatların düşüşte olduğu dikkat çekiyor. Ancak düşen fiyatlar bölgeye olan talebi arttırırken yaşanan talep artışının kısa sürede fiyatların yeniden yükselişe geçireceği öngörülüyor. Fatih ilçesinde satılık konut fiyatları giriş katlarda 160 bin liradan başlıyor ve lüks konutlarda 500 bin liraya kadar çıkabiliyor. Kiralık konut fiyatları ise bin liradan başlıyor ve 1.700 liraya kadar çıkıyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.