Fatih’te Kentsel Dönüşüm Projeleri

İstanbul’daki en yaşlı konutlara ev sahipliği yapan ilçelerden biri olan Fatih, kentsel dönüşüm kapsamındaki çalışmaları ile dikkat çekiyor. Fazla sayıda eski binanın bulunduğu ilçede, birçok binanın dönüştürülmesi planlanıyor.

Kentsel Dönüşüm Kapsamındaki Mahalleler

Fatih Ayvansaray Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi’nde alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, çevre düzenlemelerinin de tamamlanmasının ardından sona gelinecek. Fatih’te kentsel dönüşüm kapsamında yer alan diğer projeler ise şu şekilde sıralanıyor;

Beyazıtağa, Ereğli Mahallesi (SUR-1) Yenileme Alanı, Nişanca Sultanahmet 1. Etap Yenileme Alanı (Yenikapı Kültür Merkezi),  Hüsambey, Kırkçeşme ve Şeyh Resmi Mahalleleri Yenileme Alanı (Başkanlık-Darüşşafaka), Kapalıçarşı Yenileme Alanı,  Yedikule-Yenikapı Sahil Şeridi III. Etap Yenileme Alanı (Yalı, Kasap İlyas, Çakırağa, Kürkçübaşı Mahalleleri), Süleymaniye Bölgesi Yenileme Alanı, Neslişah Ve Hatice Sultan Mahalleleri Yenileme Alanı (Sulukule), Bulgur Palas Bölgesi ve Davutpaşa Mahallesi Yenileme Alanı, Balat Karabaş, Tahta Minare ve Atik Mustafa Paşa Mahalleleri (Fener-Balat Semtleri) Yenileme Alanı, Küçük Mustafa Paşa ve Haraççı Kara Mehmet Mahalleleri (Unkapanı) Yenileme Alanı, Yedikule-Yenikapı Sahil Şeridi II. Etap Yenileme Alanı (Samatya Mevkii)

Fatih Gayrimenkul Piyasası

Sağladığı uygun ulaşım olanakları ve merkezi konumu ile tercih edilebilen ilçedeki satılık evler, kiralık evlerden daha fazla görülüyor. İlçedeki ortalama 100 metrekarelik bir konutun satış fiyatı 305 bin 707 TL ile 509 bin 511 TL aralığında oluyor. Son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0.08 artış görülen ilçedeki ortalama konut metrekare fiyatları ise 4 bin 76 TL oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz