Fenerbahçe Borçları Kapatmak İçin Gayrimenkullerini Satmaya Hazırlanıyor

 

Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden biri olan Fenarbahçe uzun süredir borçları ile gündemdeki yerini kullanıyor. Fenerbahçe spor kulübünün borçlarının 400 milyon Euro sınırına ulaştığı iddia edilirken kulüp yöneticilerinin borçtan hızlı bir şekilde kurtulmak için yeni projeler üzerinde çalıştıkları öğrenildi. Üzerinde çalışılan projelerden birinin ise kulübe ait olan taşınmazlardan bir bölümünün satışa çıkarılması olduğu iddia edildi.

Tüm Taşınmazlar Satılarak Kulübün Borcu Kapatılabilir

 

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım 2017 yılının Haziran ayında yapmış olduğu açıklamada kulübün toplam borcunun 300 milyon dolar olduğunu söylemişti. Yapmış olduğu son açıklamada ise kulübün toplam borcunun 400 milyon Euro olduğunu söyleyen Aziz Yıldırım camiada büyük bir şok yaşanmasına neden olmuş ve büyük tepki çekmişti. Borçtan kurtulmak için çareler arayan Yıldırım ve ekibi en son çare olarak kulübün elinde bulundurduğu taşınmazları satma kararı aldı. Fenerbahçe Spor Kulübüne ait olan taşınmazların toplam değerinin 318 milyon dolar olduğu belirtilirken bu taşınmazların elden çıkarılarak kasaya giren para ile borçların kapatılması planlanıyor.

 

Satışa Çıkarılması Planlanan Taşınmazlar ve Tahmini Değerleri

 

 • İncek’de, 32 dönümlük arazi üzerinde kurulmuş olan, Fenerbahçe Spor Kulübü Ankara Tesisleri’nin değeri ortalama 80-100 milyon TL civarında.
 • Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi’nde 150 dönümden büyük bir arazi üzerinde ve 2 bin 500 metrekarelik bir alanda inşa edilmiş Topuk Yaylası tesisleri değeri 100-120 milyon TL.
 • Antalya’nın Serik İlçesi’ne bağlı Eminceler Mahallesi’nde yan yana bulunan biri 48.95 ve 57.8 dönüm olmak üzere toplamda 106.75 dönümlük iki arazi
 • Kayseri Ali Dağı eteklerinde alınan 60 yatak kapasiteli orta ölçekli bir dinlenme tesisi kurulacak arazi… değeri 70-95 milyon TL.
 • Sapanca Belediyesi’ne bağlı Kırkpınar Belediyesi’nde 2009 yılının son aylarından itibaren kullanılmaya başlanan 35 kişi kapasiteli kamp binası. 3-5 milyon TL’lik değerinde bir arazi.
 • İstanbul Kayışdağı’nda bulunan 26 dönümlük arazi. İmar izniyle beraber 550 ila 700 milyon TL arasında bir değeri var.
 • Gebze’de bulunan daha önce F.Bahçe için tesis yapılacağı iddia edilen ama son dönemde unutulan 220 dönümlük arazi… değeri 80 ila 110 milyon TL değerinde.
 • Edirne’de bulunan 16 dönümlük arazi… tahmini değeri 10-12 milyon TL.
 • Futbol altyapısı çalışmalarının yapıldığı Fikirtepe’de 10 dönümlük bir arazinin değeri 2-4 milyon TL civarında.
 • Tapusu Fenerbahçe’nin üzerine olan Ülker Arena basketbol salonunun değeri 300-320 milyon TL civarında.
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


 1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz