Kimse Yok Mu Derneğine yönelik olan soruşturma kapsamında itirafta bulunan bir şüpheli, FETÖ’nün Van’daki depremzedeler için yapılan yardım paralarını alarak, arsa satın alıp bina

FETÖ Deprem Yardımları ile Bina Yaptı
Kimse Yok Mu Derneğine yönelik olan soruşturma kapsamında itirafta bulunan bir şüpheli, FETÖ’nün Van’daki depremzedeler için yapılan yardım paralarını alarak, arsa satın alıp bina inşa ettiğini itiraf etti.
Binada Örgütsel Toplantılar Yapıldı
Kimse Yok MU Derneğine yönelik yapılan soruşturmada itirafta bulunan şüpheli, Van’da meydana gelen depremin ardından Pakistan devleti tarafından depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesi adına derneğe yapılan para yardımının FETÖ üyelerinin arsa satın alarak bina inşa etmesinde kullanıldığını ve inşa edilen binada öğrenciler ile örgütsel toplantıların yapıldığını itiraf etti.
3 Bin 100 Metrekare Alana 3 Katlı Bina
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, etkin pişmanlık yasası hükümlerinden yararlanıp, bildiklerini anlatan Ö.Ç, Kimse Yok MU Derneğinin Elazığ şubesinde 2013 yılında müdür olarak göreve başladığını belirtti. Ö.Ç’nin açıklamaları;
“Van şube müdürlüğü yaptığım dönemde Van’da meydana gelen depremden sonra Pakistan devleti Kimse Yok Mu Derneği’ne Van’da bulunan depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla para yardımı yapmış. Genel merkez de bu para ile Van girişinde bir arsa satın alınmış ve bu arsa üzerine öğrenci yurduna uygun bina, okuma salonuna uygun olarak yapılmış bir bölüm ve derneği deposu olarak kullanılacak bölüm olmak üzere 3 bin 100 metrekare alana 3 katlı bina yapılmış.
Durumu genel merkezde mali müşavirlere bildirdim. Bana şirketten artık bu parayı alamayacaklarını, ‘Dernek bizim, şirket bizim, istesek bile abiler verdirmez. Biz buradan sana kira bedelini açıktan gönderelim. Sen de Kültür AŞ adına bizim hesabımıza yatır’ dediler. Kimse Yok Mu Derneğinin kapanması dolayısıyla böyle bir uygulamayı yapmadık. Kültür AŞ, Van’da örgütün 2 veya 3 şirketinden biriydi. Bu kampüsü gayri resmi olarak öğrencilere örgütsel toplantılar yapmak, öğrencileri kampa alarak toplantılar yapmak için kullandıklarını duydum.” şeklinde oldu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.