Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun’da bir restoranda muhtarlarla toplanıp bazı açıklamalarda bulundu. Eğribel Tüneli, Güney Çevre Yolu ve il genelinde yapılacak olan diğ

FETÖ ile Mücadelede 850’den Fazla Şirkete Kayyum Atandı
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun’da bir restoranda muhtarlarla toplanıp bazı açıklamalarda bulundu. Eğribel Tüneli, Güney Çevre Yolu ve il genelinde yapılacak olan diğer hizmetlerden de bahsetmesinin yanı sıra, terör örgütlerine karşılık olarak verilen mücadelede kayyum atanan firmalar hakkında da konuştu. 
Nurettin Canikli, konuşmalarında Giresun’da oldukça kuvvetli bir sanayi altyapısı oluştuğunu belirtti. Örnek olarak Akın Çorap ve Damat grubunun fabrikalarını gösteren Canikli, söz konusu fabrikaların yaşanan olaylardan aldığı etkiyi en aza indirgemek için alınan tedbirleri şu sözleriyle anlattı;
“Fethullahçı Terör Örgütüyle mücadele çerçevesinde yargı tarafından bir operasyon yapıldı, bir işlem tesis edildi. Eğer kendi başına bırakmış olsaydık sadece burada değil Türkiye’de de kayyum atanan firmaların önemli bir bölümü bugün batmıştı, çok açık söylüyorum. Çünkü şu an itibariyle 850’den fazla şirkete bu kapsamda kayyum atanmış durumda. Yani eğer kendi haline, kendi başına kayyum kuralları çerçevesinde bırakmış olsaydık büyük çoğunluğu şu anda üretim yapmıyor hale gelirdi, işçilerini çıkarmış olurdu, piyasadan çekilmiş olurdu. Hiçbir tanesi batmadı, bakın hiçbir tanesi aldığımız tedbirlerle. Onlardan bir tanesi de Akın Çorap.”
Nurettin Canikli, dünya üzerinde görülmüş en azılı terör örgütleri ile verilen mücadeleyi ve onlara destek veren ülkeler hakkındaki görüşlerini, “Fethullahçı Terör Örgütü, PKK bölücü terör örgütü, DEAŞ. Hepsiyle mücadele ediyoruz, bir de bu var. Terör örgütlerine işin en acı tarafı, en kötü tarafı dost bildiklerimiz, müttefik olduğuna inandığımız ülkelerin çok açık bir şekilde destek vermeleri. Bugüne kadar gizli kapaklı veriyorlardı, şimdi açıkça veriyorlar.” şeklinde dile getirdi.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.