Çarpık yapılaşma ve kalitesiz yapıları ile adından sıkça söz ettiren Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm çalışmaları son hızla devam ederken biten projelerdeki konutların teslimi ile ye

Fikirtepe’de Yeni Yaşam
Çarpık yapılaşma ve kalitesiz yapıları ile adından sıkça söz ettiren Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm çalışmaları son hızla devam ederken biten projelerdeki konutların teslimi ile yeni yaşam sürecine girildi.
Yeni Yaşam Süreci
1 milyon 300 bin metrekarelik Fikirtepe’deki 61 yapı adasının dördünde inşaat işlemleri sona erdi. İnşaat ve ruhsat işlemleri halen devam etmekte olan 52 yapı adasının 21’inde ruhsatlar alınırken, 31 ada için de ruhsat başvuruları gerçekleştirildi ve ufak tefek ayrıntılar dışında herhangi bir sorunun olmadığı öğrenildi. Yapımı tamamlanan dört projede teslimatlar devam etmekte iken iki projede yeni yaşam sürecine geçildi.
45 Milyar Liralık Ekonomi
İstanbul İnşatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, bölgede 35 firmanın faaliyet halinde olduğunu, 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda 2 bin 500 tanesi ticari olan 40 bine yakın bağımsız birimin hayata geçirildiğini açıkladı. Durbakayım’ın sözleri,  “Fikirtepe’de sadece dönüşüm sürecinde 45 milyar liralık bir inşaat ekonomisi oluştu. 45 milyar TL’lik sinerji, yıllık 100 bin kişilik istihdam yaratıyor. Hükümetin burası ile yakından ilgilenmesinin sebeplerinden birisi de bu… Çünkü işsizliğin olduğu bir ülkede 100 binlik istihdam çok önemli.” şeklinde oldu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.