Foça’daki Gayrimenkul Fiyatları Ne Alemde?

İzmir’in kuzeyinde bulunan ve yoğun rağbet gören sahil ilçesi Foça, konumu ve yapısı itibariyle yatırım için de ideal bir yer.

Gayrimenkul Fiyatları Konuma Göre Değişiyor

Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşmak, tatil yapmak isteyenlerin gözdesi olan Foça, gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için de gayet uygun ve tercih edilebilir bir sahil ilçesi. Gayrimenkul değerine bakıldığında, gün geçtikçe konutların değer kazandığı göze çarpıyor. Satılık konut fiyatları, konuma göre değişkenlik gösteriyor. İç taraflarda yer alan bir konut ile sahil şeridinde yer alan bir konutun fiyatları arasında bazen bir uçurum bile bulunabiliyor. Sıfır daire yerine ikinci el daire tercih edenler, daha uygun bir fiyatla konut sahibi olabiliyor.

Gayrimenkul Fiyatları

Foça’da 2+1 odalı ve 82 metrekare büyüklüğünde bir dairenin ortalama fiyatı 220 bin TL iken, doğalgaz ısıtma imkanı bulunan ve 3+1 odalı  bir dairenin fiyatı 315 bin TL oluyor. Site içerisindeki villaların fiyatı ise geniş bir yelpazede karşımıza çıkıyor. Havuzlu villa sahibi olmak isteyenler ortalama olarak 500 bin TL ve 600 bin TL aralığında bir fiyat karşılığında havuzlu lüks bir villanın sahibi olabiliyor.

Satılık konutların yanı sıra kira fiyatları da oldukça uygun. 110 metrekare ve 3+1 odalı bir dairenin kira bedeli  1000 TL iken, denize sıfır 3+1 odalı bahçeli dubleks bir villanın kira bedeli 2 bin 750 TL oluyor. 2+1 odalı ve 85 metrekare büyüklüğünde apartman dairesinin kira bedeli ise 750 TL ve altında seyrediyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz