Fransız Balkon Evler Tüketicide Hayal Kırıklığına Neden Oluyor

Konut tüketicilerinin değişen alışkanlıklarını ortaya koyması nedeni ile sektörde oldukça kıymetli kabul edilen Potansiyel Konut Alıcısı Büyüteç Altında-İstanbul Raporu sonuçları açıklandı. Bu sene Akademetre ve GYODER ortaklığı ile hazırlanan raporda oldukça çarpıcı sonuçlar elde edildi. Özellikle de son dönemin modası olan Fransız balkon ile ilgili elde edilen veriler dikkat çekti. İşte tüketicinin değişen talepleri;

  • Fransız balkonlar ortama aydınlık bir hava katsa da bunların normal balkon gibi sayılması tüketiciyi oldukça fazla rahatsız ediyor. Balkonumsu balkonlar yerine gerçek balkonlar tüketicinin öncelikli talepleri arasında yer alıyor.
  • Konut projelerinde ise tüketicinin önceliği değişmiyor ve tüketici ilk olarak güven kriterini sorguluyor. Güvenilir konut projeleri tercih ediliyor.
  • Özellikle de yatırım amaçlı konut projeleri arayan kişiler katma değeri öncelik sıralamasının birinci basamağına yerleştiriyor.
  • Evlerin büyüklüğünden ziyade aydınlık ve ferah olması talep ediliyor. Tüketiciler bu şartlarla artık küçük evlere de ilgi gösteriyor.
  • Konut satın almak isteyenler artık konutlarda ısı yalıtımı kadar ses yalıtımı olmasını da istiyor.
  • Yatırım konusunda gayrimenkul yatırımı hala Türk yatırımcılar için güvenilir liman olarak kabul ediliyor.
  • Konut projesinden konut almak isteyen kişiler ise artık bu projelerin daha kısa sürede tamamlanmasını istiyor. Öncelik 1 yıl içerisinde tamamlanacak konut projelerine veriliyor.
  • Yeşil alan ve peyzaj çalışmaları önem kazanıyor. Tüketiciler elit, konforlu, güvenilir yaşam alanlarını tercih etme eğilimi gösteriyor.
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz