Fransız mühendisliğinde kendini kanıtlamış olan Soletanche Freyssinet, 2011 yılında Zetaş Zemin’den yüzde 60 oranında hisse satın almıştı. Şirket şimdi de yüzde 29,6 oranında hisse

Fransız Şirketinin Zetaş’taki Payı Artıyor
Fransız mühendisliğinde kendini kanıtlamış olan Soletanche Freyssinet, 2011 yılında Zetaş Zemin’den yüzde 60 oranında hisse satın almıştı. Şirket şimdi de yüzde 29,6 oranında hisse daha alıp, Zetaş’taki payını yüzde 90’a yaklaştırıyor.
Fransızların Zetaş’taki Payı Yüzde 89,6
İrlandalı tarım teknolojileri firması ve yem üreticisi Devenish’in İzmir’deki katkı maddeleri üreticisi ve distribütörü Yem-Vit’in yüzde 50’sini satın almasının ardından, gündeme bu kez de Fransız Soletanche Freysinet’in Zetaş Zemin’den yüzde 29,6 oranında hisse satın alması geldi.
Şirket bundan altı yıl önce de Zetaş’ın yüzde 60 oranındaki hissesini satın alarak büyük ortağı haline gelmişti. Yüzde 29,6 oranındaki hissenin de alınmasının ardından, şirketin Zetaş üzerindeki payı yüzde 89,6 oldu.
Birçok Alanda Proje
1988 yılında faaliyete başlayan Zetaş Zemin Teknolojisi A.Ş, inşaat mühendisliğinin zemin ve temel mühendisliği alanında hizmet sunuyor. Söz konusu hizmetler içerisinde zemin etüd ve modelleme, tasarım, müşavirlik, uygulama, aletsel gözlem ve özel makine ile ekipman imalatı da bulunuyor.
Şirketin bu zamana kadarki projelerinin arasında otoyol projeler, köprüler, havaalanı inşaatları, toplu konutlar gibi birçok alanda çalışması yer alıyor. Türkiye’nin yanı sıra Tanzanya, Katar, Mısır, Dubai, Beyrut, Azerbaycan, Türkmenistan, Gürcistan, Kazakistan ve Rusya gibi birçok ülkedeki projelerde de yer alıyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.