2018 yılında Türkiye’de oluşan büyük ekonomik düşüşler inşaat sektörü de dahil olmak üzere bir çok sektörü derinden etkiledi. Oluşan ekonomik dalgalanma neticesinde, inşaat sektörü bir süre yavaşlama yaşadı. Ancak yapılan kampanyalar ve dev projelerin hayata geçirilmesi ile inşaat sektörü hızla Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Fransız Haber Ajansının Asılsız Söylemi

 

Tüm Türkiye sektörlerinde ekonomik iniş ve çıkışlardan sonra durgunluk varken, Sarı Yelek vakası ile yüzleşen Fransızlar, Türkiye’de inşaat sektörünün battığı haberini yaptılar. Merkezi Fransa olan AFP’nin haberine göre; Türkiye’deki inşaat projelerinin durdurulduğu, inşaat süreçlerine devam edilmediği yazıldı. BBC Türkçe kanalından yayınlanan bu haber içeriğinde,   200 milyon dolarlık bir proje neticesinde satılan evleri alan kişilerin paraları ödeyemediği iddia ediliyor. Ödemeler yapılmadığı için de şirketin konkordato başvurusu gerçekleştirdiği, bu zamana kadarda proje kapsamında 100 milyon dolar harcama yaptıkları söyleniyor.

Afrin’deki YPG’li Teröristler İçin Fransız İnşaat Firmasından Destek

 

Türkiye tarafından Zeytin Dalı Harekatı yürütülürken, Fransız asıllı bir İnşaat firması tarafından YPG örgütüne çimento desteği yapılmış. Teröristlere yapılan bu destek ile, tünellerin duvarları inşa edildiği söyleniyor.

YPG’ye Macron Tarafından Tam Destek

 

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Suriye’de yürütülen operasyonlardan çekilme kararını aldıktan sonra, Fransa Cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Macron bölgeden çekilmeyeceklerini ve YPG örgütüne yaptıkları desteklere devam etmek istediklerini basın yoluyla net bir şekilde belirtmişti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz