Game of Thrones yakın bir zamanda son sezonu ile finale doğru gidecek. Dünya genelinde en fazla beğenilen ve izlenen dizinin sezon finali hakkında meraklı bakışlar devam ediyor.

Büyüleyici dizi dünya genelinde birçok farklı yerde çekildi. Taht oyunlarının şimdiye dek, İzlanda, Fas, Kuzey İrlanda gibi Hırvatistan çekimleri yapıldı. Birçok tarihi yapı ile şatolarda çekilen dizi, izleyicilerini çok fazla etkilemeyi başardı.

İşte Game of Thrones’un çekim yapılan evlerinden kareler

Winterfell

Kuzey İrlanda’da yer alan Winterfell, sizlerinde ekranda gördüğü mekan 18. yüzyılda kurulmuş ve dizide yer almıştı.

The Red Keep

Deniz seviyesinden tam 37 metre yükseklikte kurulu olan bir kale ile antik tiyatro salonu diziye misafirlik etmişti. Hırvatistan’ın Dubrovnik şehrinde çekilen sahneler de bizleri büyülemeyi başarmıştı.

Dorne’un Su Sarayı

Dizide yer alan kraliyet sarayı, Endülüs Müslüman kralları tarafından inşa edilmiş bir yer olarak biliniyor. Mekan ise İspanya’da Sevilla kentinde bulunuyor.

Zafra Kalesi

İspanya’da yer alan ve 12. yüzyılda kurulan bir kale olan Zafra Kalesi dizide bazı sahnelerde kendini göstererek izleyicileri etkilemeyi başardı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz