Gayrimenkul Bedellerine Yabancı Para Yasağı

 

Geçtiğimiz günlerde oldukça fazla konu olan emlak sektörün de özellikle iş yerleri için döviz yasağı konusundan sonra şimdi de gayrimenkul bedellerine yabancı para yasağı geldi.

Bakanlık tarafından alınmış olan yabancı para yasağı ise son zamanlarda tartışmaya açık konu olarak gündeme gelirken, bu yasağa uymayanlara para cezası uygulanacağı da alınan kararlar arasında yer aldı. Gelen yasak ise gayrimenkul sektöründe yapılan gerek internet sitelerinde gerekse reklamlarda fiyatların döviz ya da herhangi bir yabancı para üzerinden tanıtımların yapılması kaldırılarak, onun yerine tanıtımların tamamen TL üzerinden yapılmasına karar verildi. Yapılan bu yasak da eğer ki uymayan kişiler olur ise idari para cezasına çarptırılmasına karar verilerek kabul edildi.

Gayrimenkul Tanıtımlarda Yabancı Paraya İdari Ceza

 

Gayrimenkul sektöründe faaliyetlerine devam eden şirketler tabi ki satış ve iş yapmak amacı ile gerek internet üzerinden gerek farklı şekiller de reklam faaliyeti vermektedir. Bu faaliyetleri bazı nedenlerden dolayı TL üzerinden değil de fiyatlandırmaları genellikle döviz üzerinden olsa da bazı zamanlarda yabancı paralar üzerinden göstermektedir. Bu durum artık Türkiye’de yasaklanmış olup, artık gayrimenkul tanıtımlarında yabancı para yasağı geldi. Bu tanıtımlarda kesinlikle TL üzerinden birimlendirme yapılması gerektiği gündeme gelerek onay aldı. Uymayanlar ise idari ceza alacağı da gündeme gelen diğer konular arasında yer aldı. Tüm gayrimenkul alım ve satımları için bu yasak geçerli olmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz