Gayrimenkul Danışmanı Aylık Satış Performansını Nasıl Yükseltir?

Her meslek grubunda performansı değerlendirmek için kullanılan kriterler farklı olmakla beraber gayrimenkul sektörü için en önemli gösterge hiç tartışmasız toplam satış miktarıdır. Gayrimenkul sektöründe satış performansını etkileyen çok sayıda faktör bulunmakla beraber önemli olan genel satış rakamlarının düştüğü dönemlerde dahi emlak danışmanının kendi performansını üst seviyede tutmayı başarmasıdır. Peki, gayrimenkul danışmanı aylık satış performansını nasıl yükseltir?

Mutlaka Kendinize Hedef Belirleyin

Başarılı bir satış danışmanı olmak için mutlaka kendinize aylık satış hedefi belirleyin. Bu hedefi belirlerken gerçekçi olun ve ulaşabileceğinizden uzak hedefler belirlemeyin. Piyasanın genel konumu, portföyünüzde bulunan toplam taşınmaz sayısı ve bu taşınmazların sahip olduğu satış yüzdeleri hedefinizi belirlerken dikkate almanız gereken en önemli kriterlerdir. Buna ek olarak müşterilerinizle sürekli iletişim halinde olun. Özellikle de taşınmazların fiyatlarını belirlerken müşterilerinizin gerçekçi olmalarını sağlayın. Satılacak makul fiyatlar belirleyin ve bu fiyatlar üzerinden ilerlemeye devam edin. Çevrenizi sürekli genişletin ve olası müşterilerle iletişi kurmaya özen gösterin.

Pazarlamaya Önem Verin

Emlak sektöründe satışı arttıracak en önemli faktör kesinlikle pazarlamadır. Doğru pazarlama yöntemleri ile çok daha fazla kişiye ulaşmaya çalışın. Hizmet verdiğiniz bölgeyi yakından takip edin. Özellikle de bölgenin fiyatlarına hâkim olun ve kendinizi sürekli olarak mesleki eğitimlerle geliştirin. Mesleki eğitim programlarını sürekli olarak takip edin ve mümkün olduğunda bu programlara katılarak kendinizi mesleki anlamda ileriye taşıyın.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz