Gayrimenkul Danışmanı Olmak İçin Sınava Girmek Gerekiyor Mu?

Türkiye’nin en büyük ve en güçlü sektörlerinden biri olan emlak sektörü içerisinde kariyer yapmak isteyen kişilerin gayrimenkul danışmanlığı pozisyonuna olan ilgisi her geçen gün artıyor. Kariyerine gayrimenkul danışmanı olarak devam etmek isteyen kişiler bunun için herhangi bir sınava girip girmeyeceklerini merak ediyorlar. Gayrimenkul danışmanı olmak için sınava girmek gerekiyor mu?

Gayrimenkul Danışmanı Olmak İsteyenler Sınava Girecek Mi?

Hayır, gayrimenkul danışmanı olmak istiyorsanız bunun için bir sınava tabi tutulmanız söz konusu değil. Çünkü gayrimenkul danışmanlığı sertifikası alarak gayrimenkul danışmanı unvanını kazanan kişiler bu belgeyi almak için gitmiş oldukları kurs boyunca düzenli olarak sınavlara tabi tutularak kursu bitirmeye hak kazanmaktadır. Sınav olarak bir belgeyi almaya hak kazanan kişinin bu belge ile mesleğini yapması için ayrıca yine bir sınava tabi tutulması söz konusu değildir. Yine aynı şekilde Emlak Yönetimi bölümünü okuyarak mezun olan kişilerin de eğitimleri boyunca sürekli olarak sınavlara tabu tutulması ve bu sınavları geçmeleri durumunda mezun olmaları böyle bir sınav zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır.

Emlak Müşavirliği Sınavı Ne Zaman?

İleriki dönemlerde emlak müşaviri olmak isteyen kişilerin ise sınava girmeleri zorunludur. Ancak şu anda Emlak Müşavirliği kanun tasarısı olarak mecliste bekletilmekte olup bunun kesinleşmesi ile beraber sınavlar düzenlenecektir. Yine bu sınavın nasıl olacağı, tarihi, sınava kimlerin katılacağı ve kimlerin emlak müşaviri olarak unvan kazanacağı da tasarının yasalaşması halinde açıklanacak bilgiler arasında yer almaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz