Gayrimenkul Danışmanları Hakkında En Çok Merak Edilenler

Müşteriler, kendileri için en uygun gayrimenkul danışmanını seçebilmek için bazı temel sorular sorar. Gayrimenkul danışmanları, bu sorulara kendilerini en doğru şekilde yansıtabilecek ve profesyonelliğini yansıtabilecek cevaplar vermelidir.

Satış-Kiralama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Müşteri tarafından böyle bir soru yöneltildiği zaman profesyonel bir gayrimenkul danışmanın yapması gereken; soruya soruyla yanıt vermektir. Gayrimenkul danışmanı, müşterisinin yaşam planlarını etkileyen bir süre sınırı olup olmadığını öğrenmelidir. Acil ihtiyaç, taşınma gibi durumlarda sürecin hızlandırılması için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda öneride bulunulmalıdır. Evde yapılabilecek ufak tadilat işlemlerinin, mutfak ve banyo dolaplarını yenilemenin alıcıları daha hızlı harekete geçireceği konusunda bilgilendirmek gibi adımlar atılabilir.

Ne Zamandır Gayrimenkul Danışmanlığı Yapıyorsunuz?

Müşteriler, kendilerine uygun bir gayrimenkul danışmanı seçerken öncelikle deneyime odaklanıyor. Ev satışı ile ilgili yeterli donanıma sahip, alıcı bulmaya yetecek kadar hevesli ve motivasyon sahibi bir gayrimenkul danışmanını tespit etmek için yöneltilen bu soruya cevap verirken hakim olunan bölgedeki tecrübeleri ortaya koymak gerekiyor.

Benimle Nasıl İletişim Kuracaksınız?

Müşteriler, gayrimenkul danışmanlarının çalışma yöntemlerini ve hangi sıklıkla kendilerine bilgi vereceğini sorarak gayrimenkul danışmanlarının profesyonellik derecesini de tespit ediyor. Bazı müşteriler düzenli olarak telefon yoluyla bilgi almak isterken, bazıları e-posta ile bilgilendirilmek istiyor. İletişim yönteminin yanı sıra ne sıklıkla iletişim kurulduğu da önemlidir. Bazı müşteriler haftalık olarak bilgi isterken bazıları çok daha sık ve hızlı görüşmeler talep eder.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz