Gayrimenkul Değerlendirme Sistemi Geliyor!

 

2019 yılına ait yıllık programda gündeme gelen konulardan olan ve Cumhurbaşkanlığı yıllık programında değerlendirilen, kamulaştırma, toplulaştırma ve imar uygulamaları üzerinde etkisini arttırmak ve piyasanın daha aktif ve sağlıklı olarak işlemesini sağlayacağı düşünülen, Gayrimenkul Değerlendirme Sistemi geliştirileceği bilgisi geldi.

Resmi Gazete üzerinde yayımlanarak merak konusu olan Gayrimenkul Değerlendirme Sistemi, Cumhurbaşkanlığı 2019 yıllık programında yer almış olup, buna göre ise merkezin düzenleyicisi ve denetleyicisi olarak büyük rol üstleneceği düşünülen proje olarak gündemde yerini almaktadır. Bu uygulama aynı zaman da ortak bir şekilde karar alma süreçlerinde oldukça etkili olacağı da konuşulan bir proje olacaktır.

İzleme ve Denetim İçin İdeal Bir Sistem!

 

Gayrimenkul Değerlendirme Sistemi gelmesi ile birlikte, imar planı izleme, denetleme, değerlendirme gibi konular da oldukça kullanışlı olacağı düşünülürken, imar planlamalarının yapım, uygulama ve değişiklik söz konusu olduğu zamanlarda ise oldukça kolaylık sağlayacağı düşünülmektedir.

Aynı zaman da bu sistem sayesinde yasal, kurumsal olarak teknik yapıya sahip olan düzenleme ve iyileştirmeye dair tüm işlemleri üstlenmesi de ön görülmektedir. Tabi ki bu sistem ile birlikte imar uygulamalarının gelişmesi de yaygınlaşması da sağlanacak olup, imar hakkı transferi, trampa ve değer esaslı imar uygulamaları gibi durumlar da yaygınlaşma çalışmaları yapılacaktır. Birçok yeniliği ve imar hakkında birçok değişiklik açısından kolaylık sağlayacağı da düşünülmekte olup, Gayrimenkul Değerlendirme Sistemi yakında faaliyete geçecektir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz