Gayrimenkul Kıymetler Borsası Kuruldu!

 

Günümüzde tapuya giderek yapılmakta olan Gayrimenkul alım-satım, kiralama gibi işlemler artık 7/24 online ortamda yapılması amacı ile çalışmalar başlatılmıştı. Buna göre de Gayrimenkul Kıymetler Borsası yani GABORAS kurulması beklenmekteydi. Gelen bilgilere göre bu faaliyete geçmiş olup, Gayrimenkul Kıymetler Borsası kuruldu.

Türkiye’de ki gayrimenkul alımı, satımı, kiralanması ve konut, işyeri gibi projeler hakkında bilgilere kolaylıkla ulaşılması amacı ile 7/24 tüm işlemleri internet ortamından gerçekleştirmek amacı ile Gayrimenkul Kıymetler Borsası kurulması hedeflenmiş bir durumdu. Teknolojik alt yapılarının tamamlanması üzerine kurulan Gayrimenkul Kıymetler Piyasasının şuan yüzde 60’lık kısmı tamamlanmış olup, yakın zaman da faaliyete geçmesi de planlanmaktadır. Bu durum sektörün yabancıya satışının artmasını da sağlayacak olup, bununla ilgili yapılan çalışmalarda 78 ülkede bizzat tanıtım yapılacaktır.

Gayrimenkulde Teknoloji Devri!

 

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Gayrimenkul Kıymetler Borsası hakkında yaptığı açıklamada, dernek önderliğinde bu kuruluşu yaptıklarını dile getirirken, sektörde de bu durumun büyük canlılık kazandıracağını söyledi. Aynı zaman da Türkiye üzerinde 158 milyon tane tapu olduğunu düşünürsek, bu tapularında ekonomik değer ihtiva ettikleri açık şekilde ortadadır. Sadece geçen yılı baz alırsak tapu da 8 milyon işlem yapılmıştır. Bunun online ortamda yapılması ve teknolojinin sunduğu avantajlardan yararlanılması Türkiye’yi ileri duruma götürecektir. Derneğimiz konu ile ilgili çalışmalarını sürdürürken önemli olan alt yapının büyük kısmını sağladık ve bu şekilde kuruluşu tamamladık yönünde konuşmalar yaptı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz