Gazetecilerle sohbet toplantısı gerçekleştiren Maliye Bakanı Naci Ağbal gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Liman, gayrimenkul ve hidroelektrik santralleri için özelleştirme

Gayrimenkul Özelleştirmeleri Hız Kazanacak
Gazetecilerle sohbet toplantısı gerçekleştiren Maliye Bakanı Naci Ağbal gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Liman, gayrimenkul ve hidroelektrik santralleri için özelleştirmelere ağırlık vereceklerini dile getiren Naci Ağbal konu hakkında ciddi adımların büyük bir ivedilikle atılacağını vurguladı. 
Ekonomik Veriler Düzelmeye Devam Ediyor 
Ekonomik verilerin büyük bir hızla olumluya döndüğü müjdesini veren Bakan Ağbal kendisine iletilen listede yer alan olumsuz kırmızı tablonun günden güne yeşile döndüğünü dile getirdi. 2017 senesinin yılbaşı hedeflerinde ekonomik olarak bütçe açığı verisinin yüzde 1,6 olduğunu belirten Ağbal şu anki verilerde bu hedefin yüzde 2 seviyesine çekildiğini belirtti. Amaçlarının bu rakamın hemen altı ya da üstünü tutturmak olduğunu dile getiren Naci Ağbal şu anda gündemlerinde özelleştirmenin olduğunu vurguladı. 
Bakan Naci Ağbal “Yılbaşında özelleştirme hedefimiz 13 milyardı. Şu anki verileri dikkate aldığımızda 10 milyar lira sınırında olduğumuz görülüyor. Yılın kalan bölümünde tüm enerjimizi hedefimizi tutturmak için harcayacağız. Bu sayede 13 milyar lira sınırına mümkün olduğunca yaklaşmaya çalışıyoruz” dedi. Atılan tüm adımların ekonomik gidişatı daha da iyi bir seviyeye çekmek için olduğunu vurgulayan Bakan Ağbal vergi borçları için daha da kararlı olacaklarını belirtti. 
Vergi Borcu Olanlar Yakın Takipte
Devletin sunduğu onca yapılandırma fırsatına rağmen vergi borçlarını ısrarla ödemeyen kişileri de uyaran Bakan Ağbal devletin yakın takipte olduğunu belirterek herkese vergi borçlarını ödeme uyarısında bulundu. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.