House owner/real estate agent giving away the keys - house out of focus

Tapu kadastro Genel Müdürlüğü raporlarına baktığımızda geçtiğimiz yılın ilk iki ayında 286 bin 246 gayrimenkul satılmış ve bu yılın aynı döneminde 403 bin 593’e kadar artış kaydedilmişti.

Ülkemizde gayrimenkul satışı yılın ilk iki ayı içerisinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 41 oranında artış kaydetti. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı verilerine baktığımızda ülkenin genelinde geçtiğimiz sene Ocak ve Şubat ayı içerisinde 286 bin 246 gayrimenkul satışı yapıldı. Bu sayının 2020 yılında aynı zaman zarfında yüzde 41 oranında bir artışla 403 bin 593 olarak kaydedildiğini belirtelim.

“ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA GAYRİMENKUL SATIŞ ORANI ARTACAK”

Son olarak açıklamalarda faiz oranlarının düşmesinin gayrimenkul piyasasını hareketlendirdiği açıklandı. Gayrimenkul satışlarındaki yüzde 41 artış açıklanırken ilerleyen günlerde daha fazla artacağı da belirtildi. Faizlerin düşmesinin gayrimenkul sektöründe konut alacakların acele etmesi gerektiğini açıklamalar arasında yerini alıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz