Gayrimenkul Sektörü Dijital Pazarlama ile Yeni Adımlar Atıyor

İnternetin hayatımızdaki yeri ve önemi büyük olması ile birlikte pazarlama alanlarında hazırlanan plan ve proje içinde önemli bir yer edindi. Önceden pazarlama alanları radyo, televizyon, basın gibi alanları kullanılıyorken, son zamanlarda sosyal medya reklamları, arama motorları reklamları, e-mail pazarlama alanları gibi uygulamalar ön planda. Dijital pazarlama alanlarından en çok faydayı sağlayan sektörlerden biri ise gayrimenkul sektörüdür. Gayrimenkul danışmanları, emlak ofisleri, inşaat sektörleri gibi sektörler dijital pazarlamaya ağırlık vererek çalışmalarına her geçen gün yenilik katarak güzel sonuçlar elde ediyor. Dijital pazarlama eğitimleri alarak emlak ofisleri ve gayrimenkul danışmanları takipte kalıp yeni adımlar ile kendilerini geliştiriyor.

Dijital Pazarlamada Başarı Sağlıyor

 

Gayrimenkul sektörünün dijital pazarlamayı bu kadar sevmesindeki neden ise geleneksel kanallarda maliyetlerin daha yüksek olmasıdır. Çünkü bugünkü şartlarda bir içeriğin gazetede yayınlanması için baskısı ve dağıtımındaki maliyeti, internet ortamında yayımlanan gazetenin maliyetine göre daha avantajlı oluyor. Bu yüzden dijital pazarlama, internet ortamında sağlanan kampanyalar ile maliyeti daha düşük olmasıyla başarılı sonuçlar elde ediliyor.

Dijital Pazarlama Satış İşlemleri Kolaylaştırıyor

 

Pazarlama tek yönlü mesajlar ile çalışırken sosyal medyada bulunan hesaplarda yorumlar mesajlaşmalar sayesinde reklamlarda talepler hızlı bir şekilde satıcı ile iletişime geçilebiliyor. Bu iletişim doğru kullanıldığı takdirde satış işlemleri de çok kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Günümüzde televizyona verilen reklamlar, gazeteye verilen reklamlar olsun kaç kişinin görüp okuduğunu bilmek maalesef mümkün olmamaktadır. Fakat dijital ortamlarda verilen reklamların kaç kişiye ulaştığını, kaç kişinin videoyu sonuna kadar, ne sürede izlediğini görmek mümkün.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz