Gayrimenkul Sektörü Şehir Hastaneleri İle Şaha Kalktı

Şehir hastanelerinin sayıları her geçen gün artmaya devam ederken yapılan her yeni şehir hastanesi etrafında bulunan emlakların fiyatlarını arttırmayı sürdürüyor. Temeli atılan hastaneler birbiri ardına tamamlanırken tamamlanan her yeni hastane yanı başında bulunan arsaların fiyatlarının astronomik rakamlara çıkmasını sağlıyor.

Markalı Konut Üreticileri Tercih Ediyor

Anadolu şehirlerinde yapılan hastanelerin yakın çevresinde yer alan arsaların fiyatları nerede ise iki katına kadar çıkarken artan fiyatlar şehirlerin yapılanması açısından da büyük bir fırsat olarak görülüyor. Markalı konut üreticileri ağırlıklı olarak İstanbul, Bursa, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirleri tercih ederken ortaya çıkan bu yeni artışın artık bu şehirlerden diğer şehirlere de ilgi göstermelerini sağlayacak gibi görünüyor. Son derece modern görünüme sahip olan bu hastaneler yakın çevresinde yer alan yapıların da bu görüntüye kavuşturulmasını zorunlu kılıyor. Ortaya çıkan bu zorunluluk kentsel dönüşüm için de diğer şehirlere büyük bir fırsat sunulması anlamına geliyor.

Son derece büyük hastaneler olması ve oldukça geniş tedavi seçenekleri sunması nedeni ile şehir hastaneleri çevre illerden gelen ziyaretçilerin de yoğun ilgisini çekecek gibi görünüyor. Daha önce şehir hastanelerinin yakın çevrelerinde bulunan yeni yapılacak olan konutlar için 2 katlı yapı izinleri alan müteahhitler ise ortaya çıkan talebi görerek bu izinleri 5 kata çıkarma çabasına giriştiler. Bu yapıların yakın illerden tedavi için gelecek olan hastaların konaklaması için hizmet vermesi bekleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz