Gayrimenkul Sektöründe Kadınların Varlığı Hissedilmeye Devam Ediyor

Son dönemde kadınların iş hayatına atılmasının desteklenmesi amacı ile hayata geçirilen yeni uygulamalar meyvesini vermeye devam ediyor. Çalışan kadın sayısı her geçen gün artmaya devam ederken gayrimenkul sektöründe çalışan kadınlar da her geçen gün güçlerini arttırıyor. Konu hakkında yayımlanan “Gayrimenkulde Kadın Araştırması” da bu gerçeği tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor.

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu Büyüyor

Gayrimenkul sektöründe çalışan kadınların tek bir çatı altında toplanmasını sağlamak amacı ile kurulan Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu her geçen gün büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor. Bu büyümeyi kanıtlamak adına platformun gerçekleştirdiği araştırma sonuçları ise gayrimenkul sektöründe çalışan kadın sayısının her geçen gün arttığını gözler önüne seriyor. Özellikle de kadınların sektörde ağırlıklı olarak üst düzey yönetici pozisyonunda yer alması ise ayrı bir memnuniyet kaynağı oldu.

Avrupa’da İlk Kez Yapılan Araştırma Türkiye’de Gerçekleşti

Daha önce Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilmeyen Gayrimenkul’de Kadın Liderler Araştırması ilk kez Türkiye’de yapıldı. Sektörde hizmet veren kadın çalışanlar ile online olarak bilgisayar üzerinden yapılan araştırma verileri geniş kapsamlı olması nedeniyle büyük bir önem taşıyor. Araştırma sonucunda Türkiye’de çalışan kadın gayrimenkul çalışanlarının sayıları, pozisyonları, yaşları ve gelirleri gibi önemli veriler derleniyor ve kamuoyu ile paylaşılıyor. Elde edilen sonuçların pozitifliği ise bu sektöre girmek isteyen diğer kadınları motive edici olması nedeni ile oldukça önemli kabul ediliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz