Gayrimenkul Sektöründe Konut Vadesi 20 Yıla Yükseliyor

2016 yılında konut kredisi faiz oranları için indirime giden konut sektörü 2017 yılında yeni bir seferberliğe imza atarak 2017 yılında da konut vadesi için sunulan vade seçeneğini 20 yıla çıkarma kararı aldı. Hatırlanacağı üzere 2016 yılında konut seferberliği için konut kredisi vade oranları yüzde 0,70 oranına çekilmiş konut satışları büyük oranda arttırılmıştı.

Darbe Sonrası Seferberlik İlan Edilmişti

FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) tarafından 2016 yılının 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında inşaat sektörü büyük bir destek kampanyası başlatmış konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,70 seviyesine geri çekmişti. Bu sayede ekonominin daha kötü seviyelere düşmesini engelleyen inşaat sektörü ikinci kere düğmeye basmaya hazırlanıyor. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı başkanlığı tarafından başlatılan kampanyada ikinci perde açılmaya hazırlanıyor.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi 

İlk adım atılarak konut kredisi faiz oranları yüzde 0,70 seviyesine çekilirken ikinci perde de ise 120 ay vadeli olarak kullandırılan konut kredisi faiz oranları 240 ay vade seviyesine çekilecek. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum tarafından gerçekleştirilen toplantıda sektörde toplu konut üretimi yapan müteahhitler ile buluşularak fikir alışverişinde bulunuldu. 2,5 saat süren toplantıda sonucunda markalı konut üretimi yapan şirketler konut vadesi için belirlenen sürenin uzatılarak 240 aya çıkarılması kararını aldı. Bu sayede ödenecek olan konut kredisi taksit bedelleri düşürülmüş olacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz