Gayrimenkul Sektöründe Profosyonel Satıcı Olmak

Gayrimenkul sektöründe profesyonel bir satışçı olmanızı kolaylaştıracak İpuçları

İşinizin özünde birden çok temel eylem vardır . Satma , satın alım ve kiralama . Ne var ki en önemli konsantrasyonunuz satma eylemi odaklı işler olacaktır .

Kariyerinizin odak noktası hep satış olmalıdır . Fakat yaşadığımız ülkedeki uygun fiyatlı dalgalanmalar her zaman sizlere satış yapma imkanı vermeyebilir . Bu durumda
kiralama çalışmaları az ve merkez vadede önünüzü açacak ve sizlere mühim destekler sağlayacaktır .

Ayrıyeten bu erken karşınıza mülkünü kiraya sağlamak için iştirak eden bir mülk sahibi ve kirada oturan daha sonraki vakitlerde sizin için potansiyel bir satıcı veya müşteri olabilmektedir . Kiralama çalışmaları bilhassa sektöre yepyeni giren bir danışman için müthiş motive edicidir . İşe sarılmanızı olanağı sağlar .

Büyük işler ve büyük satışlar için sizlere altyapı oluşturur . Sizi rahatlatır . Sektöre yepyeni dahil olmak üzere oluyorsanız kendinizi hazırlarken önceliğinizi kiralama çalışmalarına verebilir ve bu sayede kritik
zamanları arkada bırakıncaya civarında ufak çaplı gelirler de elde edebilirsiniz .

Ben de şöyle başlamıştım . İlk işlerim bir dükkan ve dört dairenin kiralanmasıydı . Belki belli bir süre şans da var ama , beş mülke de düzgün kiracılar örgütlü ettim . Hizmet bedelimi de güzelce ödediler . Bu muvaffakiyet benim ayaklarımı yerden kesmişti o dönemde . Sonraki satışlarım için bana benzersiz bir motivasyon sağladı . Aynısını öneriyorum . Pek çok yepyeni aday büyük beklentilerle işe başlıyor .

Ancak işlem gerçekleştiremediği altını çizen maneviyat ve motivasyonunu hızla kaybediyor . Gerçekleşebilecek hedefler koyarak; büyük işlere varmak için görece daha küçük işler inşa etmek maneviyat ve motivasyonunuzu dengede tutacaktır . Tüm basit eğitimlerinizi tamamlamış dahi olsanız büyük bir tesadüf olmadıkça ilk satışınızı büyük ihtimalle üçüncü aydan anında sonra gerçekleştirirsiniz .

Sabrınızı devamlı olarak kılmak için işinizi en azından başlangıçta %50 satış %50 kiralama odaklı planlayın . Böylesi bir plan faaliyet ve iş yapma arzunuzu kaybetmeden en ciddi eşiği aşmanızı sağlayacak ve sizi çok mühim başarılara taşıyacaktır . Satışa giden yol çok karmaşıktır . Yaşadıkça bunu siz de göreceksiniz . Gün içerisinde işinizin ağırlığını %70 satış %30 kiralama noktasında dengelerseniz tökezlemeden yolunuza devam edebilirsiniz . Yeniden de aklınızdan çıkarmayın en büyük hedefiniz; satan bir emlak profesyoneli olmaktır . Odak noktanız satış olmalıdır .

Dolayısıyla şuanda okuyacaklarınızı ne civarında hızlı hayata geçirirseniz başarıyı o civarında hızlı kucaklayacaksınız . O takdirde durmayın anında başlayın…

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz