Sertifika ile konut alımı döneminde, gayrimenkul sertifikasının ilk ihracı için talep toplama dönemine girildi. Bu dönem boyunca merak edilen sorular arasında, gayrimenkul sertifi

Gayrimenkul Sertifikası Nedir? Kar Edilir mi?
Sertifika ile konut alımı döneminde, gayrimenkul sertifikasının ilk ihracı için talep toplama dönemine girildi. Bu dönem boyunca merak edilen sorular arasında, gayrimenkul sertifikasının kazançlı olup olmadığı yer alıyor.
Konut sektörüne büyük bir yenilik katan Gayrimenkul Sertifikası, konut almak isteyen fakat yeteri kadar birikime sahip olmayanlar için aranan fırsat olarak gündeme oturdu. Konut projelerinin, herkesin ortak olabileceği paylara bölünmesi ile ev sahibi olmak isteyenlere yatırım ve de tasarruf yapma imkanı sunuyor. Böylece konut sahibi olmak isteyenlerin istediği konut için önceden belirlenmiş olan sertifika miktarını toplaması gerekiyor. Her konut için belirli olan sertifika miktarı değişirken, bu miktar minimum olarak 11 bin 58 olarak belirlendi. Her 100 pay bir metrekareye denk düşerken, her payın bedeli de 42,5 TL olarak belirlendi.
Sertifika ile Kar Etmek Mümkün mü?
Her yatırımcının kendi imkanlarına göre, kendi çapında bir yatırım yapması mümkün. Bunu sağlayan ise, zamanla artacak değer oranı. İstediğiniz konutun bedeli aslında 400 bin TL iken, 100 bin TL birikiminiz var ise, değeri kadar sertifika alıyorsunuz. Proje sonunda yeteri kadar sertifika toplayamamanız söz konusu ise, proje sonunda sertifikalarınızı nakde dönüştürebiliyorsunuz. Yani her halükarda akıllı bir yatırım ile kazanç sağlamanız mümkün.
Ayrıca sertifikalarınızı satıp, nakde dönüştürmek için üç yıllık proje sürecinin bitmesini beklemenize gerek yok. İstediğiniz takdirde bunu gerçekleştirebiliyorsunuz. Tahmini olarak yatırımcıların büyük bir kar etmesi beklenen süreç ise proje sonrasındaki ilk üç ay.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.