Gayrimenkul Yatırım Fonları Borsaya İlk Girişi Yaptı

Albaraka Portföy Yönetimi tarafından kurulan 3 yatırım fonu Borsa İstanbul üzerinden nitelikli yatırımcılara sunuldu. Albaraka tarafından yapılan bu girişimin ardından borsaya kote olan ilk gayrimenkul yatırım fonları sunulan bu 3 yatırım fonu oldu. Albaraka Portföy Yönetimi tarafından oluşturulan One Tower, Dükkân Gayrimenkul ve Batışehir bugün düzenlenen özel gong töreninin ardından işlemlere açıldı.

Albaraka Türkiye’nin En Büyük Gayrimenkul Portföy Yöneticisi Oldu

Albaraka tarafından yapılan bu arz işleminin ardından şirket şu anda Türkiye’de en büyük gayrimenkul portföyüne sahip olan yönetici olma unvanını da kazanmış oldu. Yine nitelikli yatırımcılara yapılan bu arz ile Albaraka Portföy Yönetimi ilk kez gayrimenkul portföyünü borsaya kote eden şirkette olmuş oldu. İşte Albaraka Portföy Yönetimi tarafından nitelikli yatırımcılara sunulan fonlar ve miktarları;

  • Batışehir Gayrimenkul Yatırım Fonu: Toplamda 295 bin paydan oluşan yatırım fonunun toplam tutarı ise 320 milyon lira. 10 yıllığına kurulan ve süreli fonlar arasında yer alan yatırım fonu içerisinde yer alan 379 bağımsız bölüm bulunuyor ve bu bölümlerin büyük bir bölümü konutlardan oluşuyor.
  • OneTower Gayrimenkul Yatırım Fonu: Toplamda 395 bin adet paydan oluşan yatırım fonunun toplam değeri 413 milyon lira. Süreli fonlar kategorisinde bulunan yatırım fonu 7 yıllık süre sınırlamasına sahip.
  • Dükkân Gayrimenkul Yatırım Fonu: 390 bin pay sayısına sahip olan Dükkân Gayrimenkul yatırım fonunun toplam değeri 402 milyon lira olarak açıklanıyor.
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz