İstanbul gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi konumunu korumayı başarırken özellikle de İstanbul’da ticaret denildiğinde ilk akla gelen bölgeler arasında yer alan Sultanahmet Bölge

Gayrimenkul Yatırımcısı İçin Yatırımlık Fırsatlar Sunan Bölgeler
İstanbul gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi konumunu korumayı başarırken özellikle de İstanbul’da ticaret denildiğinde ilk akla gelen bölgeler arasında yer alan Sultanahmet Bölgesi ile Yenikapı-Aksaray-Laleli hattı son yıllardaki değer kaybı ile yeni yatırımcılara fırsat sunuyor. Bölgenin yeninden canlanması beklenirken Laleli Ordu Caddesinde yer alan ticari gayrimenkuller ise yaşanan bu değer kaybına rağmen popülaritesini korumayı başarıyor. 
Ordu Caddesi Pahalı Fiyatlarıyla Dikkat Çekiyor 
Laleli bölgesinin en kıymetli iki caddesi olarak kabul edilen Türkeli ve Ordu Caddeleri pahalı fiyatları ile dikkat çekmeye devam ederken Ordu caddesinde yer alan ve ana arterde konumlanan bir 200 metrekarelik dükkânların aylık kiraları 25 bin dolara kadar yükselebiliyor. Yine bu dükkânların satış fiyatları 25 milyon dolar gibi astronomik rakamlarla satılabiliyor. Diğer popüler cadde olan Türkeli Caddesi üzerinde yer alan daireler ise 10 bin dolarlık kira bedeli ile hızlı şekilde kiracı bulunabiliyor. Laleli ticari gayrimenkullerin en popüler olduğu yer olarak dikkat çekerken bodrum katların dükkâna çevrilmesi nedeni ile artık bodrum katlara olan ilgi katlanarak artıyor. 
Sultanahmet Eski Günlerini Aratıyor 
Turizm ve ticari ağırlıklı bir bölge olan Sultanahmet terör olaylarının yanı sıra Rusya ile yaşanan büyük kriz sonrasında da kan kaybı yaşarken yaşanan bu kayıp 2 yıl içinde bölgedeki emlak fiyatlarının yüzde 20 oranında erimesine neden oldu. Yaşanan bu düşüşe rağmen bölgedeki dükkânların kiraları hala 30 bin dolar civarında seyrediyor. Bölgede yaşanan durgunluğun geçici olduğu öne sürülürken bu durgunluğun aşılması ile emlak fiyatlarının rekor kırması beklentisi ağırlık kazanırken bu da yatırım için uygun olması anlamına geliyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.