Gayrimenkul Yatırımı Her Zaman Olduğu Gibi Kazandırıyor

Türkiye’de yatırım dendiği zaman ilk akla gelen yatırım araçları arasında bulunan gayrimenkul yatırımı her zaman olduğu gibi yine yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Gayrimenkul pazarında son dönemde sürekli olarak bir durgunluk olduğu iddiaları gündemde kendisine yer bulmaya devam ederken piyasanın genelinde açıklanan veriler bu iddiaları yalanlamayı sürdürüyor.

Mayıs Konut Fiyat Endeksi Arttı

Bilindiği üzere Merkez Bankası her ay düzenli olarak konut fiyat endeksi verilerini açıklamaktadır. Mayıs ayında açıklanan Merkez Bankası konut fiyat endeksi verilerine göre nominal olarak yıllık bazda % 12,58 oranında ciddi bir artışın yaşandığı gözlemlenmektedir. Yine Türkiye’nin 3 büyük ili olan İstanbul, Ankara ve İzmir 2017 yılının Mayıs ayında bir önceki yılın Mayıs ayında elde edilen verilere göre olumlu bir artış yaşandığı gözlemlenmektedir. Bu dönemde İstanbul’da yaşanan artış 10,53 olurken Ankara’da 9,19 ve İzmir’de 18,56 artış yaşandığı görülmektedir.

Gayrimenkul Sektörü Toplanmaya Devam Ediyor 

Sektörde yaşanan büyük kriz beklentileri ilk etapta bir tedirginlik oluştursa da açıklanan tüm veriler sektörün bu olumsuzlukları büyük bir hızla arkasında bıraktığını gösteriyor. Son olarak açıklanan “REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi” ve “REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi” verileri de bu gerçeği ortaya koyuyor. Sektörde artık herkes hızlı bir toparlanmanın olduğuna dair inancını korurken yatırımcıların da ilgisini çekmeyi sürdürüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz