Son yıllarda sürekli olarak yüksek getiri sağlayan gayrimenkul yatırımı bu özelliği sayesinde pek çok yatırımcının da dikkatini çekmeye devam ediyor. Ancak yatırımcılar gayrimenkul

Gayrimenkul Yatırımında En İyi Tercih Hangisi?
Son yıllarda sürekli olarak yüksek getiri sağlayan gayrimenkul yatırımı bu özelliği sayesinde pek çok yatırımcının da dikkatini çekmeye devam ediyor. Ancak yatırımcılar gayrimenkul yatırımında hangi enstrümanı tercih edecekleri konusunda ikilime düşüyor. Peki, en iyi gayrimenkul yatırımı için doğru tercih hangisidir?
Uzun Vadeli Yatırım Yapmak İsteyenlere “Tarla Yatırımı”
Uzun vadeli gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen kişilere yatırım uzmanları en yüksek kazanç için kesinlikle tarla yatırımını öneriyor. Sürekli olarak nüfusun artması şehirlerin her yıl en az 10 km kadar şehir dışına büyümelerine neden olurken bu da tarla yatırımı yapan kişilerin uzun vadede mutlaka kazanmaları anlamına geliyor. Çünkü doğru yerde seçilen tarla en az 10 yıllık bir zaman diliminin sonunda belediye tarafından yapılan imar düzenlemesi ile arsa statüsüne alınarak yapı inşa izni alabiliyor ki bu da yatırımcısının çok yüksek bir kazanç elde etmesi anlamına geliyor. 
Orta Vadeli Yatırım Yapmak İsteyenlere “Arsa Yatırımı”
Konut arazileri her geçen gün daha da değerlenirken 100 metrekare ve üzerinde yer alan arsalar şu anda orta vadeli gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen kişilere tavsiye ediliyor. Konut ihtiyacının hızla arttığı günümüzde doğru bir arsa tercihi yüksek kazanç elde edilmesinin kapılarını açıyor. 
Kısa Vadeli Yatırım Yapmak İsteyenlere “Konut Yatırımı”
Son 10 yıllık veriler dikkate alındığında yükselen grafiği ile dikkat çeken konut fiyatları aynı zamanda konut yatırımı yapmak isteyen kişilerin de isteğini arttırmaktadır. Konut yatırımı için kişi kendisine ev alabileceği gibi aynı zamanda kiraya vermek için de konut yatırımında bulunabilmektedir. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.