Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, sektörün gelecekte ciddi sıkıntılar yaşamaması için uzun süredir uygulamada olan y

Gayrimenkulde Yap – Sat Modeli Bitti!
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, sektörün gelecekte ciddi sıkıntılar yaşamaması için uzun süredir uygulamada olan yap – sat modelinin sona erdiğini belirtti.
CEO Club Büyüme ve İstihdam Zirvesi
CEO Club Büyüme ve İstihdam Zirvesi, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde düzenlendi. Zirve’de gayrimenkul sektörünün sorunlarına dair konuşma yapan İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, ülkenin en önemli sorunlarından birisinin de istihdam olduğunu belirterek, “Ama üreten sektör olarak bizler çalışan insan bulmakta zorlanıyoruz. İş hayatına katılan istihdamın büyük bölümü hizmet sektörüne gidiyor. Maalesef insanlarımızı çalıştıramıyoruz ya da çalıştırma koşulları açısından çok fazla teşvik edemiyoruz.” şeklinde konuştu.
Yap – Sat Modeli Bitti
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, gayrimenkul sektörünün ülkenin gelişmesinde büyük rol oynadığını, ülkenin gelecekteki büyüme hedefi olan tüm sektörlerle arasında bir bağ olduğunu belirtti. Aziz Torun’un açıklamaları, “Bugüne kadar ‘sat-yap’a dayalı bir sektör olarak algıladık gayrimenkulü. Sattık, yaptık. Ama artık bu modelin devam etmeyeceğini, gelecekte ciddi sıkıntılar yaşatacağını görüyoruz.” şeklinde oldu.
Ayrıca Aziz Torun, gayrimenkul sektörünün yalnızca konut ve ofisten ibaret olmadığını, bu yöndeki algıların yıkılması gerektiğini belirtirken, altyapı gayrimenkul yatırım ortaklıkları kurulması gerektiğini de vurguladı.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.