Yeni açıklanan son verilere göre Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi ne yazık ki yüzde 3 oranında düşüş gösterdi. Sektörde yaşanan fiyat beklentisinde de düşüş yaşandı ve açıklanan y

Gayrimenkul Güven Endeksi Düşüşte
Yeni açıklanan son verilere göre Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi ne yazık ki yüzde 3 oranında düşüş gösterdi. Sektörde yaşanan fiyat beklentisinde de düşüş yaşandı ve açıklanan yeni veri yüzde 2 oranında geriledi. 
Yeni Puan Kısmen İyimser Seviyesine Geriledi
Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri olan İş Bankası tarafından bu sene desteklenen REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi verilerine göre bu senenin 3. çeyreğin verileri 2016 senesinin aynı dönemine göre yüzde 3 oranında azaldı ve 109.0 seviyesine geriledi. Yaşanan bu gerileme ile beraber gayrimenkul güven endeksi kısmen iyimser seviyesine gerilemiş oldu. 
Fiyat Beklenti Endeksi Verileri için de benzer bir gerileme söz konusu oldu. Açıklanan REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi değeri verilerine göre bu senenin 3. Çeyrek verilerinde yine 2016 yılının aynı dönemine ait olan veriler ile kıyaslandığında yüzde 2 oranında düşerek 104.0 seviyesine geriledi. Gelinen bu seviye ile beraber yapılan ölçüm kısmen iyimser seviyesine gerilemiş oldu. 
Emlak Balonu Söylentileri Etkili Oldu 
Yaşanan bu düşüşteki en büyük etkenin ne yazık ki uzun süredir piyasada dillendirilen emlak balonu söylentileri olduğu belirtilirken piyasanın açıklanan verilerden nasıl etkileneceği de merak konusu oldu. Emlak satış rakamlarının olumlu gelmesi ile beraber yaşanan bu negatifliğin hızlı bir şekilde pozitife dönmesine kesin gözü ile bakılıyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.