Tapusu Olanlara İyi Haber

 

Türkiye’de bulunan gayrimenkullerin 7/24 satılması, kiraya verilmesi ve satın alınması gibi süreçlerde etkili olan ayrıca konut ve işyeri gibi gayrimenkullerin de şeffaf bilgilere ulaşılması için kurulan GABORAS, yurtdışında da faaliyet göstermesi için çalışmalar yapılmaya başlandı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Kaan tarafından konuyla ilgili yazılı bir açıklama geldi. Açıklamada; 17. MÜSİAD EXPO kapsamında GABORAS tanıtımının gerçekleştirildiğini bildirdi.

Düzenlenen programa katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarında yer alan GABORAS ile ilgili tüm olumlu mesajları hatırlatarak borsanın Cumhurbaşkanın açıklamaları ile ön planda olduğunu bildirdi.

Yerli ve Milli Teknoloji Kullanılıyor

 

Elektronik ortamda 7/24 online bir şekilde gayrimenkul alım-satım ve kiralama süreçlerinin gerçekleşmesi için kurulan GABORAS’ın yerli yazılım ve teknolojinin kullanıldığına da değinmeyi ihmal etmedi.

Kaan, “Büyük veriyi (big data) işleme sayesinde şeffaf, hızlı, ölçülebilir, karşılaştırılabilir gayrimenkul işlemleri, Türkiye merkezli 85 ülkede anlık olarak gerçekleştirilebilecek. Gayrimenkul Borsası için milyonlarca kaydı ve tapu hareketliliğini takip, izleme, ölçme ve değerlendirmeye olanak sağlayan dijital altyapının yüzde 65’i tamamlanmış durumda.” İfadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanının Desteği Bizleri Mutlu Etti

 

Abdurrahman Kaan, GABORAS’ın MÜSİAD, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Teknopark ortaklığında yirmiyi aşkın sektör ihtisas grubunun çatı kuruluşu olarak kurulduğuna değindi.

Kaan, yerli ve milli imkânlar kullanılarak yazılımda ve teknoloji konusunda tamamen yerliye dayanan imkânların kullanıldığına değinerek şuan için test sürecinde olduğunu borsalaşma yoluna emin adımlarla gidildiğine değindi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın MÜSİAD EXPO kapanış konuşmasında GABORAS hakkındaki olumlu konuşmalar yapmasından dolayı kendisine teşekkür eden ayrıca vatan aşkı ile yaptığımız bu çalışmaların bizi mutlu ettiğini yazılı açıklamada belirtti.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz