Emlak İlanlarını Özelleştirecek Unsurlar

Kiralık ve satılık daire arayışlarında çoğunlukla internetten faydalanılıyor. Bundan dolayı gayrimenkul danışmanları, emlak sitelerine verdikleri ilanları güncel tutmalı ve dikkat çekici bir hale getirmelidir. İlanların daha fazla oranda görüntülenmesi ve müşterileri etkilemesi için öncelikle gayrimenkul danışmanının, kendisini potansiyel müşterilerin yerine koyması gerekiyor.

Doğru Müşterilere Hitap Etmek

Gayrimenkul danışmanları, ilan verecekleri satılık ya da kiralık dairenin özelliklerine bakarak; dairenin kimlere hitap ettiğini, kimlerin ilgisini çekeceğini tahmin edebilir. Dairenin bir aileye mi, öğrenciye mi yoksa yatırımcılara mı daha uygun olduğunun tespit edilmesi gerekiyor.

Örneğin pek bakımlı olmayan, masraf gerektiren bir satılık daire ilanı; emlak yatırımı yapmak isteyenlerin dikkatini daha çok çekecektir. Bu yüzden dairenin ilanı da buna göre düzenlenmeli, uygun kelimeler seçilmelidir.

Bölge Hakkında Bilgi Vermek

Gayrimenkul danışmanları; satılık daire ilanlarında, belirlemiş oldukları satış fiyatının nedenlerini ortaya koymalı, gayrimenkulün bulunduğu bölgede bir gayrimenkul sahibi olmanın getireceği avantajları belirtmelidir. Bölgede, ilanda yer alan daireye benzer dairelerin geçmiş yıllardan bu yana izlediği fiyat dalgalanmaları hakkında bilgi vermek ya da bölgede yakın zamanda hayata geçirilmesi planlanan ulaşım, konut projesi, hastane ve okul gibi yatırımların piyasayı ne yönde etkileyeceğine dair kısa yönlendirmelerde bulunmak da artı puan sağlayacaktır.

Dikkat Çekici Fotoğraflar

İlana eklenen fotoğraflar oldukça önemlidir. Yüksek kaliteli fotoğraflar çekmenin yanı sıra ışığı doğru kullanmak, odaları doğru açıdan görüntülemek, binanın dış görünümünü en doğru şekilde görüntülemek gibi işlemler biraz fazla zaman alabileceği için gayrimenkul danışmanları, fotoğrafla için bir profesyonel ile çalışabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz