Gaziantep’te Türkiye’nin en büyük konut projesi olarak ifade edilen Kuzey Şehir Projesi kapsamında 787 adet konu için başvurular bugün başlayarak 12 Nisan 2019’a kadar devam edecek.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, nüfusun büyük bir hızla artmasından sonra barınma sorununu ortadan kaldırmak adına konut açığını kapatma yolunu tercih etti. Artış gösteren konut fiyatları ve kiralık evlere olan talebin çok olması üzerine bir adım atıldı. Şehitkamil ilçesi sınırlarında 50 bin konutlu 250 bin nüfusun yaşayacağı ifade edilen Kuzey Şehir projesi 8.5 milyon metrekare içerisinde kuruluyor. İlk başta 3 bin konutun bitmiş olduğu bu projede, cami, manav, bakkal ve kasap gibi birçok yaşam unsurları korunuyor.

Konutlar 4 katlı olacak!

Burada oturacak vatandaşlar şehir merkezine gitmeden ihtiyaçlarını buradan karşılayabilecek ve yeşil alanla çevrelenmesi beklenen birçok meydanların oluşturulmasıyla otopark gibi sıkıntıların da önüne geçilecek. Konutların 4 katlı olacağı ve 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde olacağı belirtildi. Plan ve proje kapsamında geleneksel dokuyu yatay mimariyle destekleneceği belirtildi.

Proje kapsamında ise şehir merkezi ile Kuzey Şehrini birbirine bağlayacak olan Gaizantep Kuzey Antep Yolu Viyadük inşaatı için çalışmalara çoktan başlandığı öğrenildi. 600 metresinin viyadük, 10 km uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde viyadük inşaat çalışmalarının ise çok kısa bir süre sonra biteceği ifade edildi.

11 KİLOMETRELİK YENİ YOL AÇILDI 

Bir yandan ise bölgeye ayrıca 60 metre genişliğinde ve 11km uzunluğunda yeni yolun açıldığı söylendi. Açılan yol 5. Organize Sanayi Bölgesinden diğer taraftan ise Araban-Yavuzeli hattını Kuzey Antep’e, ve Kuzey Antep’i ise Aktoprak’a bağlıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz