Gaziantep, İçişleri Bakanlığı, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ işbirliği ile hayata geçirilmesi beklenen Polislere ucuz konut edindirme projesi hakkında bir toplantı yapıldı. Şehrin güneyinde 35 bin konut ve ortalama 140 bin kişinin yaşaması beklenene Geneyik bölgesinde polisler için ilk başta 2 bin konut yapılacak. Talep arttıkça konut sayısında da artış yaşanacak.

Geneyik projesi 2,5 yılımızı aldı!

Geneyik bölgesinde yürütülmesi beklenen konut çalışmaları için 2,5 yıldır düzenli bir çalışma yapıldığı öğrenildi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, artık şehirlerin yeniden tanımlanması ve akıllı şehirlere dönüştüğünü ifade etti. Bunlara ek olarak ise güvenli bir şehir olmanın gerektiğini ve Polislerin son 3 yılda ne yaşadığını herkesin öğrenmesi ve bilmesi gerektiğini savundu. Sözleri daha sonra Polislerin ne kadar zor şartlarda olduğuna şahidim diyerek, emniyetin huzurlu olması bizim huzurlu olmamızdır. Emniyetimizin rahat etmesi halkın rahatlığını doğuracaktır diyerek herkesi duygulandırdı.

Projenin en sıkıntılı kısmı ise yer meselesiydi. Yeri bulmak ve planlanması tam 2.5 seneyi almış olduğu belirtildi. Bu bakımdan maliyeti 25 milyon TL oluyor. Konumu şuan çok güzel ve ilk tercihimiz emniyet mensupları oluyor.

Cihan, konut projeleri hakkında açıklama yaptı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan, 250 bin kişinin yaşaması beklenen 50 bin konutluk ülkenin en büyük konu alanı olarak ifade edilen Kuzey Şehir Projesiyle beraber Geneyik ve Bayramlı konut projeleri hakkında çok fazla detay verdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz