Gaziosmanpaşa’da Dört Etaplık Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Başlatıldı

Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında, Gaziosmanpaşa Sarıgöl ve Yenidoğan’da birinci etapta inşa edilecek olan 796 konut ve 13 dükkanın ihalesi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapıldı.

Dört Etaplık Çalışma 230 bin 690 Metrekare Büyüklüğünde Olacak

27 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilmiş olan 796 konut ve 13 dükkanın ihalesinin yanı sıra sosyal tesis, altyapı ve çevre düzenleme işlerine de yer verildi. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında gerçekleştirilen dört etaplık çalışmalarla inşa edilecek olan konutlardan 521 tanesi 2+1 olarak, 271 tanesi 3+1 olarak ve 4 tanesi de 4+1 olarak inşa edilecek.

Hak Sahipleri İle Anlaşıldı

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan çalışmaların ilk etabının bulunduğu Sarıgöl Mahallesindeki hak sahiplerinin büyük bir kısmı ile anlaşma sağlandı ve niteliksiz olarak belirlenen 302 yapının tasfiye işlemleri gerçekleştirildi. Çalışmaların birinci etabı olan Sarıgöl Mahallesindeki alan 47.100 metrekare büyüklüğünde.

Deprem riski bulunan, çarpık yapılaşma bulunduran, yeterli sosyal imkanları sağlayamayan ve 6306 sayılı Kanun gereğince “Riski Alan” olarak belirlenen alanlar için, hak sahiplerine çağdaş standartlara erişmiş, sosyal imkanları yeterli olan nitelikli bir alan oluşturmak amaçlandı. Tasarımlarda modern mimari anlayış ele alındı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz