Gebze – Halkalı Banliyö Hattı Ne Zaman Açılacak?

 

Bir süredir çalışmaların yürütüldüğü Gebze – Halkalı banliyö hattı için son aşamaya geçildiği kaydedildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, söz konusu hat üzerinde deneme çalışmalarının başladığını belirtti. Bir süreliğine devam edecek olan deneme sürüşleri sonrasında hattın vatandaşlar için kullanıma hazır hale gelmesi bekleniyor. Peki, tam olarak Gebze – Halkalı banliyö hattı ne zaman açılacak?

Gebze – Banliyö Hattı Açılış Tarihi

 

Bizzat Bakan Turhan tarafından verilen bilgilere göre deneme sürüşleri yıl sonuna kadar devam edecek. Herhangi bir aksilik çıkmaz ise deneme sürüşleri tamamlanıp yıl sonu gibi banliyö hattının resmi açılışı yapılmış olacak. Bu süreçte sadece deneme sürüşleri devam etmekle kalmayacak aynı zamanda kalan son imalatlar da tamamlanmış olacak.

Bakan Turhan, Gebze – Pendik arasındaki T1 ve T2 banliyö hatlarının istasyonlarının tamamlandığını ve sinyalizasyon çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Hız kesmeden devam eden çalışmalar neticesinde vatandaşların yakın zamanda söz konusu hatları kullanmaları sağlanacak. Ayrıca istasyonlar arası mesafenin büyük oranda azalacağı biliniyor.

Gebze – Halkalı Arası 115 Dakika Olacak

 

Açıklanan bilgilere göre yürütülmekte olan çalışmalar tamamlandığında Gebze – Halkalı arası 115 dakika olacak. Vatandaşların bu sayede iki nokta arasında hızlıca gidip gelmeleri sağlanacak. Karayolu tercih edildiğinde özellikle hava şartlarına ve saatlere göre değişkenlik gösteren trafik, haliyle banliyö hattında bulunmayacak. Kısa sürede ulaşım sağlanabilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz