Gebze-Darıca Metro Hattı Temel Atma Töreni

Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi Gebze’de yaşanmakta olan trafik sorununu ele alarak yapımına karar verdiği Gebze- Darıca metro hattı inşa edecek olup, bu hatta ait temel atma töreni ise 20 Ekim 2018 tarihinde Cumartesi günü 10:30’da gerçekleşecektir.

Kocaeli’ne bağlı olan Gebze ilçesinde özellikle iş için gelen yoğun nüfus nedeni ile yaşanan trafik hat safhada olurken, Belediye buna çözüm olarak en çok trafik gözlemlenen bölgelere metro hattı getirmeye karar vermiştir. Bu verilen kararda ise Gebze- Darıca metro hattı olurken, buna ait olan çalışmalar başlamış olup, 20 Ekim Cumartesi günü saat 10:30’da temel atma töreni ile metro yapımı resmileşecektir.

Metro ile Gebze- Darıca Arası 19 Dakikaya Düşecek!

Gebze ile Darıca arasında olan yoğun trafik nedeni ile saatler süren yolculuk artık daha kısa olacak olup, Gebze ile Darıca arası 19 dakikalık bir süreye düşecektir. Metro hattı ise Gebze OSB’dan başlayacak olup, Darıca Sahil üzerinde son bulacaktır. Toplam olarak bin 80 yolcu kapasitesine sahip olacak olan Gebze- Darıca metro hattı, toplamda 4 hatta sahip olacak olup, 12 adet istasyonu bulunacak. Toplamda ise 32 km bir güzergaha sahip olacağı da belirtildi. Yeni yapılan Gebze Metro hattı aynı zaman da 90 saniyede bir gerekecek olup, sistem ise şoförsüz son teknolojiden yararlanarak yapılacaktır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz