Gebze’deki Emlak Değerlenmesi

İstanbul’a yakın olup, emlak değerlenmesine konu olan bölgeler arasında Gebze de yerini alıyor.

Osman Gazi Köprüsü Bölgeyi Değerlendiriyor

İstanbul ve İzmir arası ulaşım süresinin 9 saatten 3 buçuk saate düşmesini sağlayacak olan Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyolu Projesi’nin en önemli parçası olan Osman Gazi Köprüsü, Gebze’nin değerlenmesine ve bu doğrultuda emlak fiyatlarının artmasını sağlıyor.

Gebze, yalnızca ulaşım olanakları ile değil sanayi sektöründeki yatırımları ile de dikkat çeken bölgeler arasında yerini ediniyor. REIDIN verilerine bakıldığında, Gebze’de 2012 ve 2017 yılları arasındaki kiralık gayrimenkul fiyatlarının yüzde 33 oranında, satılık konut fiyatlarının da yüzde 100 oranında arttığı gözlemleniyor.

1 Yılda Yüzde 11 Artış

Gebze’deki emlak fiyatları kıyaslandığında, bir önceki yıla kıyas ile kira değerlerinin yüzde 4 oranında, satılık konut fiyatlarının da yüzde 11 oranında artış gösterdiği gözlemleniyor. Gebze’deki satılık 100 metrekarelik evin ortalama fiyatı 205 bin TL iken kira bedeli ise 774 TL oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz