Geçici müteahhitlik belgesi alma, yapım işlerinde kullanılan ve 5 yılda bir kere tek yapı şartıyla yapı sahiplerini geçici bir yetki belgesi numarası takdim edilir. Bu geçici belge nasıl alınır? İşte detaylar…

Geçici müteahhitlik belgesi alma

Geçici müteahhitlik belgesi için kanun kapsamında bazı bilgiler yer almaktadır. Bu bilgilere göre tek bir parselde yer alan bodrum katının dışında ne fazla iki katlı ve bütün yapı alanı 500 metrekareden fazla olmayan yapılar için, yapı sahibinin tüm sorumlulukları üstlenmesi şartıyla beraber ve şantiye şefi zorunluluğu aranmamaktadır.

Yinede tek yapım işinde kullanılması ve 5 yılda bir kere alınabilecek bir yapı için geçici bir şekilde yetki belgesi numarası alınabilir.

Geçici belge için gerekli evraklar neler?

Geçici müteahhitlik belgesi almak için, kişinin ikametgah belgesiyle beraber nüfus cüzdanı fotokopisi ve idareden onaylı mimari proje gerekiyor. Bunun dışında ise tapu senedi ile kayıt ücretinin dekontu gerekmektedir.

Daha sonra geçici müteahhitlik belgesi alabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz